Buffalo – NY Rangers 4:8 (kon.) | St. Louis – Dallas 2:1 (kon.) | Chicago – Nashville 5:4 (po pr.)
Colorado – Edmonton 1:4 (kon.) | Calgary – Anaheim 3:1 (kon.) | Boston – Pittsburgh 2:3 (kon.)
NJ Devils – Florida 6:2 (kon.) | Winnipeg – NY Islanders 4:5 (1:2 po s.n.)
Colorado Avalanche
1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Edmonton Oilers
cz Sobota 20.04.2013, 03:00 • Pepsi Center • NHL

Tak to je z tohoto utkání opravdu vše, já Vám přeji krásné, byť upršené sobotní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:49:24)

Utkání sledovalo 15 890 diváků.

Šedesát minut hry je za námi a zcela po zásluze vítězí hosté z Edmontonu. Na počet střel sice prohráli, když už se ale dostali k zakončení, znamenalo to významné ohrožení Varlamova. V poslední třetině jsme sice viděli tlak Colorada, jenže to už měli hosté pohodlný náskok a i díky dnes skvělému Dubnykovi si mohli dovolit menší oddech. Touto výhrou tak Edmonton ukončil šestizápasovou šňůru proher.

59:31
    Při Dubnykovi stojí i štěstí. Po Landeskogově střele poskakoval puk po brankové čáře, ale za ní se nedostal.

58:54
    Smythův trest vypršel – Oilers jsou v plném počtu.

58:42
    Domácí se dopustili ofsajdu, stále však pokračují v power play.

58:33
    Oilers vyhazují přes všechny čáry, ale mimo opuštěnou branku.

58:04
    Neuspěli ani Mitchell, nebo O'Reilly. Dubnyk má dnes výtečnou formu.

57:00
    Hned po buly se ke střele dostal volný Duchene, Dubnyk zasáhl svou lapačkou.

56:54
    Colorado navíc odvolalo gólmana, takže domácí budou hrát v šesti proti čtyřem.

56:54
    Ještě jedna přesilovka pro Colorado, dvě minuty za hákování dostal Ryan Smyth.

56:40
    Colorado má teď územní i střeleckou převahu, k ničemu to však nevede a čas rychle ubíhá.

56:16
    Hejdukův bekhend byl příliš vysoký a přeletěl tak Dubnykovu branku.

54:38
    U mantinelu se chvíli pošťuchovali Parenteau a Šmíd, pak šli ale sami od sebe, šarvátka se konat nebude.

53:57
    Trochu pozdě odpískaný ofsajd domácích, do kterého se chytil Duchene.

53:27
    Z levého křídla střílel Hejduk, jenže ani on dnes nemá přesnou hokejku...

52:57
    Střela McGinna byla velmi nepřesná, Dubnyk jen kontroloval dráhu letu.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 8. Parenteau (O'Brien, Mitchell) – 3. Hall (Petry, J. Schultz), 15. J. Schultz (Eberle, Pääjärvi), 26. Nugent-Hopkins (Eberle, N. Schultz), 35. Eberle (Fistric, Pääjärvi)

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – O'Brien, Hunwick, Elliot, Hejda, Barrie, Zanon – McLeod, O'Reilly, Landeskog – Parenteau, Duchene, Mitchell – Jones, Stastny, McGinn – Hejduk, Malone, Bodeleau.
    Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) – J. Schultz, N. Schultz, Petry, Šmíd, Potter, Fistric – Jakupov, Gagner, Hall – Eberle, Nugent-Hopkins, Pääjärvi – Jones, Horcoff, Lander – Brown, Smithson, Smyth.

Rozhodca: Martell, Pochmara – Mach, Murray

Diváci: 15 890