ŠK 1. FBC Trenčín – Grasshoppers Žilina 8:2 (kon.)
ŠK 1. FBC Trenčín
8:2 (4:1, 3:0, 1:1)
FBC Grasshoppers AC UNIZA
Nedeľa 14.04.2013, 16:00 • Mestská športová hala na Sihoti v Trenčíne • Play-off mužskej Extraligy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.

Vážení diváci, už zajtra sa bude konať druhé finálové stretnutie extraligy mužov vo florbale medzi družstvami : 1.FBC Trenčín a FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina.

Po dnešnom s prehľadom vyhratom zápase majú určite vyššie ambície a väčšie predpoklady domáci Trenčania. Žilinu porazili vysoko – 7:2. Hrali veľmi peknú dynamickú hru a Žilina na nich evidentne nestačila. Domáci excelovali najmä v poslednej tretine. Najlepším trenčianskym strelcom bol jednoznačne Martin Kiačik. Zahviezdili však aj Lamačka či Ondrášik, ktorých strely prišli ešte v posledných minútach zápasu.

Takže zajtra t.j. nedeľu o 16:00 sa na Vás všetkým tešíme a srdečne Vás pozývame na druhé finálové stretnutie.

Uvidíme, či si Trenčín udrží svoj post favorita, alebo prekvapí Žilina.

Začiatok je tu už o pár minút.

ŠK 1.FBC Trenčín: Meszároš – Zeliezka, Heleš, Kiačik, Kovalčík, Ondrášik, Pavol Heleš, Straka, Klapita, Lajčiak, Bulko, Mitucha, Vráblec, Lamačka, Bielik, Mateják, Mandinec, Machara

FBC Grasshoppers AC UNIZA: Turiak, Sak – Veneny (C), Kvasnica, Baránek, Ladňák, Pazderka, Radil, Trunek, Galovič, Novák, Ondrejmiška, Baďura, Masarovič, Hrín, Balko, Hruška, Grlický

Rozhodca: .

A už nám pomaly prichádzajú na hraciu plochu hráči oboch tímov.

Najprv zaznieva hymna Slovenskej republiky.

Zmena u domácich:Trenčiansky tréner postavil do bránky tentokrát Klobučníka.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:01
    Je tu prvé rozohranie.

00:20
    Strelcom úvodného gólu bol PETER HELEŠ, ktorý nahodil loptičku na bránu a jeden z hostí si ju zrazil do vlastnej brány. Zásah je však pripísaný spomínanému Helešovi. Bez asistencie.

01:20
    Ďalšie prekonanie Turiaka, tentokrát sa dokázal presadiť MARTIN KIAČIK! Trenčania teda do tohto zápasu vstúpili naozaj fantasticky. Bez asistencie.

02:21
    Trenčín chyboval, našťastie pre nich sa Žilinčania nechopili ponúknutej šance.

03:11
    Stále sa hrá prevažne pri žilinskej bránke. Žilinčania akosi stratili istotu.

03:40
    BULKO vylúčený! Žilinčania budú mať šancu dať gól.

03:40
    BULKO dostáva dve minúty za sekanie.

04:10
    Žilinčania sa snažia vytvoriť si útok, ktorý by bol úspešný.

05:00
    ŽILINE sa podarilo znížiť vďaka skvelej prihrávke Mateja Nováka na JIŘíHO PAZDERKU, ktorý strelil gól! Asistencia : Matej Novák.

05:40
    Zdá sa, že Žilinu tento gól nakopol a bude sa snažiť pokračovať v aktívnej hre...

06:20
    Hra sa ale znova presúva k žilinskej bránke.

06:30
    Heleš strieľa ,ale akcia bola neúspešná. Hostia si môžu vydýchnuť.

07:20
    Trenčín sa takmer dostal do zakončenia! Obrana hostí napokon zafungovala výborne.

08:10
    Halou sa ozýva hlasné povzbudzovanie domácich fanúšikov. Pomôže im to k ďalšiemu gólu?

09:40
    Hra akosi ubrala na dynamickosti. Oba tímy hrajú opatrnejšie a pozornejšie.

10:30
    Kiačik sa snažil rozvinúť akciu, ale neúspešne, ušla mu totiž loptička.

11:00
    Faul NOVÁKA na KIAČIKA, ale vylučovať sa nebude. Bude to len za cenu priestupku.

12:05
    Obe mužstvá akosi často strácajú loptičku. Tým pádom nevidíme ani na jednej strane nejaké zaujímavé akcie, či šance.

13:40
    Heleš a Ondrášik rozbiehali útok, ale znova neúspešne.

14:10
    Zeliezka sa takmer dostal do zakončenia.

14:18
    Domáci sa dostali do prečíslenia 2 na 1. Loptičku potiahol ROMAN ZELIEZKA, následne si ju vymenil a jeden dotyk s Kiačikom a Zeliezka do prázdnej brány zakončil. Asistencia : Martin Kiačik.

15:38
    Ďalšia strela Trenčína, ale výborný zákrok Turiaka zabránil ďalšiemu prípadnému gólu.

16:55
    Ďalšie prečíslenie a štvrtý presný zásah domácich. Identická situácia, ako pri predchádzajúcom zásahu. Peter Heleš našiel nežistnou prihrávkou pred prázdnou bránou svojho brata PAVLA HELEŠA a ten už bez problémov zakončil. Asistencia : Peter Heleš.

17:20
    Trenčín opäť tlačí. Bulka strieľa, ale príliš nedôrazne. Turiak úspešne zasiahol.

18:00
    Kiačik a Bulko sa znova snažia znepríjemniť okolie žilinskej bránky.

19:00
    Loptičky sa chytajú tentokrát Žilinčania,ale domáci ich nepúšťajú k žiadnej akcii.

19:30
    Pár sekúnd pred koncom sa hostia ešte snažia strieľať,ale ich strely mieria mimo.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Práve sa nám skončila prvá tretina, ktorú domáci takmer úplne ovládli. Vyzerá to tak, že im včerajšia dobrá forma vydržala.
    Zatiaľ sme videli päť gólov, z toho jedným sa podarilo znížiť skóre Žilinčanom. Trenčania ich teda badateľne prestrieľali. Aj ich hra bola dynamickejšia, hoci hostia sa v posledných minútach tiež snažili tlačiť.
    Uvidíme, čo nám prinesie ďalšia tretina. Všetko sa môže zmeniť.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:01
    Prvé rozohranie, loptičky sa chopili Žilinčania.

20:20
    Prvé pokusy hostí strieľať na Klobučníka, ale neúspešné.

21:00
    Trenčania odskakujú už na rozdiel štyroch zásahov ! Strelecky sa dokázal presadiť ROMAN ZELIEZKA, ktorý prekonal Turiaka strelou švihom. Asistencia : Martin Kiačik.

21:55
    Mituchova šanca, strela však bola zblokovaná.

22:54
    PETER HELEŠ si pripisuje druhý gól v tomto zápase, vymietol pavučinku Turiakovej svätyne okamžite po rozohrávke. Kovalčík získal bod za asistenciu veľmi jednoduchým ťuknutím do loptičky. Asistencia : Branislav Kovalčík.

24:00
    Ďalšie útoky domácich!

25:02
    Trenčania sa chopili loptičky a znova chcú ovládnuť okolie žilinskej bránky. Tentokrát im to však nevyšlo.

26:00
    Domácim sa akosi nedarí vytvoriť si útok a Žilina im čoraz častejšie berie loptičku.

26:40
    Fanúšikom sa to nepáči, preto sa halou znova ozýva búrlivé skandovanie.

27:10
    Obrovská chyba na žilinskej strane a MARTIN KIAČIK si pripisuje už štvrtý bod v tomto dueli! Asistencia : Jakub Ondrášik.

28:05
    Ale ozývajú sa už aj fanúšikovia Žiliny, ktorí tiež chcú vidieť aj góly na strane hostí.

28:10
    Striedanie v bráne na strane Žiliny. Namiesto Rudolfa Turiaka dochytá stretnutie Peter Sák.

29:00
    Domácim sa darí udržiavať svoju prevahu a Žilinčania stále môžu cítiť ich vyvíjajúci sa tlak. Takmer stále sa hrá pred žilinskou bránkou.

30:20
    Zákrok Turiaka. Voľná loptička bola až príliš blízko bránky.

31:11
    Strela Zeliezku, Kiačik bol pripravený dorážať. Ale akcia bola neúspešná.

32:05
    Trenčania stále ohrozujú hostí a Žilina sa bráni len vystreľovaním loptičky mimo ich obranného pásma.

33:40
    Náznak šance pre Kvasnicu. Ale pri náznaku to aj ostalo.

33:55
    Vylúčenie Ladňáka! Za zlé striedanie dostáva dve minúty. Žilina to bude mať opäť ťažšie

34:20
    Trenčania viackrát strieľajú, ale neúspešne.

35:04
    Nepodarená strela Klapitu a následne aj Ondrášika.

36:30
    Žilinčania sa dostali k loptičke, ale opäť len vystreľujú.

37:10
    Hostia už sú v plnom počte, ale Trenčín si stále udržiava vedenie v hre. Hostia sú absolútne bezzubí.

38:17
    Útočný priestupok Žiliny.

38:35
    Ztečovaná strela Žiliny. Hostia sa však začínajú prebúdzať.

39:50
    Ostáva pár sekúnd do konca a už to nevyzerá na žiadnu možnú vydarenú akciu, hoci hráči sú opäť pred žilinskou bránkou.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Máme za sebou už aj druhú tretinu a Trenčín opäť potvrdil svoje vedenie, čo sa týka skóre ale aj spôsobu hry.
    Videli sme menej gólov ako v prvej tretine a taktiež len na strane domácich. Celkovo sme videli tri góly, svoj tretí bod v tomto zápase získal Heleš. Hra sa teda ešte viac niesla v znamení ofenzívy Trenčína. Hosťom sa podarilo vytvoriť si šance až na konci tretiny,ale bez väčšieho úspechu.
    Uvidíme, čo nám ešte prinesie posledná tretina.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:01
    Prvá rozohrávka. Posnaží sa ešte Grasshoppers zabojovať a skomplikovať Trenčanom cestu za mečbalom ?

Na tento zápas sa prišiel pozrieť aj primátor mesta Trenčín-Rybníček.

41:10
    Trenčín však opäť nedáva hosťom príliš veľa šancí a opäť sa chopili loptičky. Zeliezka, Heleš a Kiačik sa snažia vytvoriť útok.

42:10
    Aj Žilinčania sa snažia vytvoriť si útok,ale cez Trenčín sa im nedarí preniknúť.

43:50
    ROMAN RADIL nečakane znižuje. Žeby sa hostia ešte chceli pokúsiť o zázrak? Asistencia : Jakub Ladňák.

44:40
    Trenčianski hráči po netrestanom útočnom faule odišli striedať.

45:50
    Ďalšia chyba na strane Žiliny, Heleš to mohol potrestať, no v zakončení neuspel.

46:10
    Hostia začínajú hromadiť chyby. Mali by si dávať pozor, pretože hrozí, že príde ďalší trenčiansky gól.

47:35
    Balko hľadal Ladňáka, ale akcia nevyšla. Inak to mohla byť nebezpečná strela.

48:20
    Hostia sa opäť chopili loptičky a Ondrejmiška mohol aj strieľať, ale bol zle postavený.

49:00
    Znova sa ozýva skandovanie žilinských fanúšikov! Pretože hostia sa konečne začali viac snažiť. Možno je to spôsobené aj tým, že domáci už poľavili.

50:05
    Domáci už až tak často nie sú v útoku, ale zrejme to nepovažujú za potrebné, keďže majú vysoký náskok.

51:30
    Do bránky hostí sa dostáva aj tretí brankár Miroslav Kružeľ. Jeho predchodca Peter Sák v zápase ešte neinkasoval, no Žilinčania chcú dať priestor zachytať si finále každému, aj tak je už o osude dnešného zápasu rozhodnuté.

52:00
    Lajčiak nastupuje namiesto Klapitu.

52:16
    Galovič mohol dorážať, ale dostal ranu po prstoch. Zatiaľ je v opatere lekárov, ale určite sa vráti.

53:01
    Rozohrávanie pri trenčianskej bráne.

53:57
    Faul Petra Klapitu na Ledňáka, ale nebol potrestaný.

54:17
    Zeliezkov pokus vystreliť, ale neúspešný.

54:25
    Pri loptičke prvýkrát Mandinec.

54:30
    Ladňák a Balko v šanci,ale opäť nepadá žiadny gól. Žilina má však aspoň túto tretinu zatiaľ vyhratú.

55:20
    Kovalčík v šanci, ale nemohol vystreliť. Potom nemohol doraziť ani Heleš.

56:29
    MAREK BULKO zvyšuje. Asistencia pripísaná nebola. Žilinčanom sa opäť znižujú šance.

57:30
    V závere tretiny dostávajú šance vyjsť na plochu aj Podmanický a Bielik, ktorí si doteraz nezahrali.

58:03
    Galovičov pokus, ale nastalo nedorozumenie, takže z toho žiadna príležitosť nebola.

58:26
    Grasshoppers si berie oddychový čas. Vymyslia ešte niečo? Času už príliš veľa nezostáva. Ale uvidíme, možno nás prekvapia.

58:50
    Hostia sa síce chopili loptičky, ale nedarí sa im dostať do šance. Avšak hrajú veľmi dobre.

59:30
    Čas sa kráti a posledné sekundy zrejme už nič nové neprinesú.

60:00

Klaksón nám oznámil aj koniec tretej tretiny a Trenčín získal prvý matchbal.
    Tento zápas im opäť vyšiel, hoci v poslednej tretine už mierne poľavili a k šanciam sa dostávali aj hostia. Avšak náskok bol príliš vysoký, takže Žilinčania aj napriek ich dobrej hre už vyrovnať nestihli. V poslednej tretine sme videli dva góly. Jeden na strane domácich v podaní Mareka Bulka a druhý zase na strane hostí v snahe znížiť skóre v podaní Radila.
    Aby sme to zhrnuli, domáci opäť potvrdili svoj post favorita v tomto finálovom stretnutí. Svoje vedenie si vysoko udržali úspešne až do konca. Nezanedbávali ani defenzívu, na ktorú kládli väčší dôraz najmä v poslednej tretine.
    Celkovo sme boli svedkami zaujímavého zápasu.
    Prajem príjemný zvyšok dňa. (18:10:46)

Michal Bakoš

Monika Kusendová

Góly a asistencie: 1. Heleš (asistencie), 2. Kiačik (asistencie), 15. Zeliezka (Kiačik), 17. Heleš (Heleš), 21. Zeliezka (Kiačik), 23. Heleš (Kovalčík), 28. Kiačik (Ondrášik), 57. Bulko (asistencie) – 5. Pazderka (Novák), 44. Radil (Ladňák)

ŠK 1. FBC Trenčín: Meszároš – Zeliezka, Heleš, Kiačik, Kovalčík, Ondrášik, Pavol Heleš, Straka, Klapita, Lajčiak, Bulko, Mitucha, Vráblec, Lamačka, Bielik, Mateják, Mandinec, Machara