Pruské – Nemšová 6:1 (kon.)
ŠK 98 Pruské
6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
NTS FK-ZŠ Nemšová
Nedeľa 14.04.2013, 15:00 • MŠH Kooperativa, Dubnica nad Váhom. • Play-off ženskej Extraligy

Ďakujeme Vám za sledovanosť pri tomto dueli a celkovo pri celej ZEX, ostaňte verní Onlajnom i naďalej. Z MŠH sa lúči Peter Marienka. (17:35:54)

Tak to je na dnes z Dubnice všetko, a celkovo všetko zo ZEX 2012/2013.

Konečné poradie :
    1. ŠK 98 Pruské
    2. NTS FK-ZŠ Nemšová
    3. ŠK Slávia DFA Nitra

Pohár už v rukách kapitánky Michaely Šponiarovej, veľké oslavy!

A teraz už ŠK 98 PRUSKÉ – MAJSTER ZEX 2012 / 2013 !

Striebro odovzdáva p. Peter Dobrý.

Strieborné medaily pre NTS Nemšová!

No tak záverečný ceremoniál začal až teraz.

Najprv bronzové medaily pre ŠK Slávia SPU DFA Nitra, ktoré sú prítomné aj v Dubnici!

Nasledovať bude spomínané odovzdávanie medailí.

Fans si pohadzujú trénera Vladimíra Gábora vo vzduchu !! =)

Nasleduje podávanie rúk s protihráčkami, potom odovzdávanie pohárov a medailí!!

Neuveriteľná atmosféra v MŠH Dubnica nad Váhom!!

Všetci fans sú na palubovke a spolu s hráčkami oslavujú zisk titulu druhý rok po sebe!!!

Na palubovke sa oslavuje, šampanské strieka všade!

ŠK 98 PRUSKÉ SA STALO VÍŤAZOM ZEX 2012/2013 A OBHÁJILO TITUL Z MINULÉHO ROKU!!

60:00

59:24
    Petrovská ešte potiahla do útoku, odpočítavajú sa posledné sekundy!

59:01
    Nepríjemná strela Alžbety Ďuríkovej letí len kúsok od šibenice! Posledná minúta tretej tretiny a dovolím si povedať že i zápasu a celkovo sezóny.

58:51
    Zuzana Šponiarová faulovala Izraelovú. Domáci fans už oslavujú titul!

58:38
    Faul, po ktorom ostala sedieť na palubovke Bobotová.

Oddychový čas hostí.

58:26
    Zderkovej došli nervy, najprv nešetrne faulovala Veroniku Dobrodejovú, potom si svoju zlosť slovne vybila na rozhodcovi, ktorý jej udeľuje červenú kartu!

58:18
    S ľahkým bekhendovým zakončením nemala Letková problém.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny, loptička v moci Pruského!

57:33
    Pruské drží loptičku na svojich čepeliach a hrá na čas!

57:15
    Fanklub Nemšovej stíchol, naopak domáci fans sú ešte hlasnejší. Do konca dve a pol minúty!

56:43
    Strelu Veroniky Izraelovej chytila Veronika Letková končekmi prstov!

56:22
    Pruské v útoku. Alžbeta Ďuríková faulovala Dominiku Florišovú.

55:46
    Lopta sa odrazila od mantinel na druhú stranu, kde pre tyči číhala Ďuríková, no tá si nestihla stiahnuť loptičku k sebe.

55:19
    Pred bránou dorážala Alžbeta Ďuríková, ale tá netrafila skackavú loptu.

55:07
    Nemšová teraz v útoku faulovala, Prušťanky už naťahujú čas, do konca necelých 5 minút!

54:34
    Tydlačková hľadala spoza brány Malichovú, tá ale bola zdvojená.

53:45
    Petrovská si obhodila hráčku, prihrala Zuzane Šponiarovej, tá ale bekhendom nedala.

53:25
    Gálikovej zakončenie nedorazilo k Letkovej.

53:02
    Chybu v obrane nepotrestala Tydlačková, ktorá zachytila prihrávku. Obrankyne zblokovali strelu.

52:37
    Ďuríkovej nepríjemná strela, Letková sa iba obzerala, ale loptička ledí vedľa!

52:19
    Nemšová v plnom počte.

52:08
    Na čepeliach Nemšovej badať nervozitu, teraz Remová vyhodila ale s vysokou hokejkou.

51:44
    A mohlo to byť 7:1 nebyť dobrého zákroku Hôrkovej, ktorá nohou vykopla loptičku!

51:22
    Trošková nabila Petrovskej, tá neprekonala ani obrankyne ani brankárku.

50:35
    PRušťanky sa nedokážu usadiť v pásme, naopak, do útoku idú Nemšovanky. Alžbeta Ďuríková strieľala iba do defenzívnych hráčok Pruského.

50:19
    Ivana Hrehušová síce nevystrelila, no vypýtala si faul a rozhodca aj vylučuje – Malichová dostala dve minúty za blokovanie hokejky.

49:49
    Melišová pred Letkovou faulovala – sekanie. Bez vylúčenia.

49:24
    Po dlhšej dobe Prušťanky v útoku, Zuzane Šponiarovej loptička ušla z čepele.

49:06
    Krásna strela Izraelovej k žrdi, Letková ale dobre chytila!

48:51
    Ďalšie nahodenie na bránu, Reseková odvrátila.

48:30
    Zderkovej strelu tečovala Sádecká, ale mimo.

48:10
    Sádeckej loptička ušla, bekhend sa nekoná.

47:55
    Reseková sa chcela s loptičkou pretlačiť do útoku, ale stroskotala na stredovej čiare.

47:19
    Z krídla pálila Jarmila Mončeková, Hôrkovej jednoduchý zákrok.

46:40
    Letková bola už na zemi, ale Gáliková z prvej nevystrelila! Namiesto toho prihrala a akciu spomalila, Letková sa vrátila na svoju pozíciu.

46:30
    Ale ani táto strela sa neujala, letí totiž mimo.

46:15
    Nemšová hrá už absolútny vabank, musia doháňať päťgólové manko!

45:59
    Ľahké nahodenie Sádeckej chytá Letková do rúk.

45:32
    Dominika Florišová nedokázala cez dve hráčky zakončiť.

45:22
    Sádecká sa odpútala od obrankyne, vystrelila, ale nad.

44:42
    Znovu Hlaváčová, podobný moment, teraz loptičku zblokovali obrankyne.

44:33
    Nádherná strela Dominiky Hlaváčovej, Hôrková s ťažkosťami vyrazila!

44:10
    Pruské dali gól!
    Domáce odpovedajú pekným gólom, ZUZANA ŠPONIAROVÁ jednoducho vymietla šibenicu Hôrkovej brány. Asistencia: Dominika Hlaváčová.

43:45
    Nemšovanky si nerozumeli,naraz chceli zakončiť Ďuríková i Remová.

43:11
    Dobrá strela Gálikovej, Letková ju na dvakrát skrotila.

42:29
    Trošková je späť v hre, Izraelová sa dostala k loptičke, vystrelila, Letková ju chytila.

42:16
    Sádecká sa rozhliadala, komu by prihrala, medzitým o loptičku prišla

41:41
    Michaela Šponiarová zachytila prihrávku a nachvíľu svoj tím oslobodila.

41:00
    Nemšová v plnom počte, pokračuje presilovka 5 na 4 pre hostky.

40:29
    Janka Trošková (PRU) – dve minúty – hra rukou.

Sily sa vyrovnajú, Trošková zahrala rukou.

40:26
    Petrovskej strela, následne faul Zuzany Šponiarovej.

40:03
    Začala sa tretia tretina zápasu, Prušťanky majú ešte minútu presilovú hru.

40:01
    Začala tretia tretina.

Začiatok tretej tretiny sa ešte o chvíľu opozdí, rozhodcovia zabudli v šatni zápis.

Dnešné stretnutie sleduje 440 divákov.

Po druhej tretine vyhrávajú Prušťanky už 5:1, v 25. minúte sa trafila Michaela Šponiarová, o tri minúty na to dorazila loptičku do siete Lenka Dobrodejová. V 34. minúte vystrelila z veľkej diaľky Petrovská, jej projektil bol tečovaný do siete. V 37. minúte znížila Izraelová.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:53
    Nahodenie Alžbety Ďuríkovej chytila Letková poľahky do rúk.

39:38
    Sádecká drží loptičku za bránou súperiek a získava cenné sekundy.

39:07
    Nádherná výmena Pruského, na konci akcie pálila Petrovská iba do bočnej siete!

39:00
    Zderková (NEM) – dve minúty – sekanie.

Veronika Dobrodejová sa drala do útoku, v zakončení jej však zabránila Zderková, ktorá ju sekla po hokejke.

38:30
    Prušťanky išli do útoku v trojici, loptička sa im zamotala medzi hokejkami, napokon strieľala v páde Petrovská iba do Hôrkovej.

37:55
    Removej krížna strela nebola presná.

37:20
    Tento gól bol vôbec prvý, ktorý Nemšovanky dali v Dubnici vo finálovej sérii.

36:59
    Nemšová dala gól!
    Veronika Dobrodejová sa nestihla ešte zapojiť do hry a Nemšovanky znižujú. Strela VERONIKY IZRAELOVEJ prepadla Letkovej do siete. Asistencia: Dominika Sádecká.

36:57
    Sily sa vyrovnali.

36:14
    Dana Florišová je späť v hre, pokračuje presilovka 5 na 4 pre Nemšovú.

35:58
    Zuzana Šponiarová drží loptu v rohu! Čochvíľa sa presilovka 5 na 3 končí.

35:52
    Zuzana Šponiarová získala loptu a dokonca sa vydala i na útok!

35:38
    Zderková vedľa!

35:30
    Nemšovanky poriadne tlačia!

35:16
    Pekná strela, z prvej pálila Bobotová, tesne nad!

34:58
    Michaela Šponiarová vyhodila loptičku a získala cenné sekundy.

34:57
    Veľká šanca Nemšovej, presilovka 5 na 3, dve minúty pre Veroniku Dobrodejovú za sekanie.

34:32
    Strela Tokárovej prešla cez bránkovisko ale aj z nej vyšla.

34:14
    Dana Florišová (PRU) – dve minúty – opakované priestupky

Presilovku si zahrajú aj Nemšovanky, na trestnú lavicu odchádza Dana Florišová za opakované priestupky.

33:42
    Hôrková teraz rozhodne nepochváli spoluhráčky, ktoré jej clonili a navyše aj tečovali loptičku do vlastnej siete. Z diaľky vypálila KLAUDIA PETROVSKÁ a je z toho gól č. 5! Asistencia: Zuzana Šponiarová.

33:18
    Hrehušová z ťažkého uhlu, obrankyne Nemšovej si loptičku takmer zrazili do vlastnej siete, podržala ich brankárka.

32:55
    Trošková z veľkej diaľky iba do brankárky.

32:25
    Prušťanky už v presilovkovom vzorci, Trošková sa k strele neodhodlala, Hrehušová už áno, zákrok Hôrkovej.

32:00
    Izraelová (NEM) – dve minúty – vrážanie.

Veronika Izraelová odchádza na trestnú lavicu po tom, čo viackrát vrážala do súperiek.

31:48
    Takmer chyba, Letkovej lopta vyskočila z rúk, dorážať chcela ešte Sádecká, ale ani tá nebola úspešná.

31:24
    V Dubnici je dnes naozaj skvelá atmosféra, nepočuť tu vlastného slova, fankluby sú perfektné, opäť treba spomenúť domácich, ktorí si idú chorálmi vykričať hlasy.

30:49
    Blašková vytiahla loptu z obranného pásma až do útoku, odkiaľ i sama zakončila, Hôrková zakročila.

30:10
    Melišová chcela cez Hlaváčovú zakončiť bekhendom, ale nepodarilo sa jej to.

29:42
    Prihrávka prešla cez bránkovisko domácich, tam bola iba Veronika Dobrodejová, ktorá loptičku upratala.

29:33
    Izraelová presúvala ťažisko hry na druhú stranu, kde čakala Sádecká, ktorá dostala prihrávku na päty.

29:05
    Izraelová vysoko napádala a faulovala.

28:37
    Ďuríková nevystrelila cez Resekovú.

28:04
    Domáce hráčky držia loptičku na svojich čepeliach, rozohrávajú ďalší útok.

27:40
    Nádherný gól! Blašková jednou rukou poslala loptičku do siete, tá sa ešte odrazila od Hôrkovej do bránkoviska, odkiaľ ho LENKA DOBRODEJOVÁ upratala do brány! Asistencia: Mária Blašková.

27:18
    Pred bránou ešte dorážala Blašková, Hôrková to ale vyriešila ako prvá.

27:05
    Mončeková vysunula Lenku Dobrodejovú do útoku, ale tej sa nepodarilo cez defenzívu vystreliť.

26:37
    Nemšová dobre zakombinovala, ale chýbala tomu finálna prihrávka.

26:13
    Veronika Dobrodejová poriadne vyzvŕtala súperky kľučkami, jej zakončenie sa ale do siete nezmestilo.

25:50
    Izraelová z pomerne veľkej vzdialenosti míňa.

25:31
    Mončeková si to ťahala na strelu, v poslednej chvíli jej Nemšovanka vložili palicu do strely.

25:04
    Neuveriteľné, čo zahodila Remová! Hráčka Nemšovej dostala ideálnu prihrávku pred bránou, bola sama, ale namierila to nad!

24:41
    Znovu veľká šanca, teraz pálila Lenka Dobrodejová, tesne vedľa!

24:20
    Tretí gól v sieti Hôrkovej, MICHAELA ŠPONIAROVÁ sa presadila z pravého krídla. Asistencia: Dominika Florišová.

24:18
    Pred bránou číhajúca Lenka Dobrodejová nedokázala tečovať loptičku.

23:45
    Izraelová si obhodila obrankyňu, z pravého krídla sama zakončila, sieť sa rozvlnila, ale iba tá bočná.

23:32
    Tečovaná strela Alžbety Ďuríkovej skončila v rukách Veroniky Letkovej.

23:03
    Teraz si Petrovská vymenila rolu s Hrehušovou, prvá menovaná bola v rovnakej pozícii ako včera pri góle, ale Hôrková dobre zakročila.

22:49
    Petrovská dobre vybojovala loptičku pri mantineli, na Hrehušovú však prihrávala bekhendom naslepo.

22:36
    Letková teraz musela chytať dobre namierenú strelu Zderkovej.

22:10
    Rozohratie vyriešila Michaela Šponiarová jednoducho – jej strelu zastavilo bočné sito.

21:43
    Veronika Dobrodejová sa chcela obtočiť okolo brány, ale bola v početne nevýhode. Na dve obrankyne nemala.

21:12
    Obrovská šanca! Zuzana Šponiarová preniesla hru na druhú stranu, kde bola voľná Veronika Dobrodejová, tá z prvej ale míňa! Tutovka nepremenená!

21:01
    Štefulová pálila vysoko nad.

20:52
    Trošková to s útočnou snahou prehnala a faulovala.

20:20
    V úvode tretiny strela Bobotovej zo stredu ihriska, Letková postojačky chytá.

20:01
    Začala druhá tretina.

Po prvej tretiny vyhrávajú domáce Prušťanky 2:0, v 13. minúte sa presadila Zuzana Šponiarová, o štyri minúty na Renáta Reseková.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:53
    Na záver tretiny ešte tvrdá strela Petrovskej iba do gólmanky!

19:34
    V. Ďuríková vystrelila švihom a trafila Letkovú do masky!

19:11
    Prečíslenie 2 na 1, Petrovská ale nedokázala cez poslednú obrankyňu prihrať voľnej Hrehušovej.

18:49
    Tvrdé "sekanice" pri mantineli, lopta pre hostí.

18:06
    Mončekovej strela potrápila Hôrkovú, tej totiž clonila Gáliková. Brankárka Nemšovej ale predsa predviedla úspešný zákrok.

17:33
    Po buly loptička opustila hraciu plochu, rozhodca ju prisúdil Pruskému.

17:37
    Faul mimo diania hry, tuším to bola Melišová, ktorá asi stupila Veronike Dobrodejovej na nohu. Moment sa udial skôr v pozadí, loptička bola na druhej strane.

17:15
    Padáčik padol do bránkoviska, odtiaľ ho upratala Dominika Florišová.

17:06
    Znovu sa previnili voči pravidlám domáce florbalistky, rozohráva sa z rohu.

16:46
    Obranný faul Zuzany Šponiarovej, rozhodca píska.

16:26
    Nenápadná akcia ale je z toho gól! RENÁTA RESEKOVÁ vyskúšala vystreliť od polovice a oplatilo sa – Hôrková mala zakrytý výhľad a loptička skončila v sieti! Asistencia: Zuzana Šponiarová.

16:05
    Letkovej strela vypadla z rúk, ale následne pochybenie napravila a lotpičku skrotila.

15:46
    Nacvičený signál nevyšiel, Petrovskej lopta ušla pomedzi nohy.

15:35
    Pri loptičke domáce hráčky, sú za bránou Hôrkovej.

15:11
    Zuzana Šponiarová skúsila znovu strelu z otočky, ale teraz sa jej to nepodarilo. Bachorcová pri páde narazila na mantinel, rozhodca hru prerušil.

14:52
    Teraz obranný faul Pruského. Všetko vyriešila Letková, ktorá si teda pripísala ďalší úspešný zákrok.

14:33
    S útočnou snahou to prehnala i Veronika Dobrodejová, ktorá pri forčekingu zahrala nedovolene.

14:00
    Petrovská sa k zakončenie nedostala, Hrehušová v útoku zahrala s vysokou palicou.

13:32
    Na druhej strane strieľala Trošková, tesne mimo.

13:07
    Veľká chyba domácej obrany, loptička ostala presne na osi pred Letkovou, k strele si zbehla Ďuríková, ktorá zahadzuje stopercentnú šancu!

13:01
    Veronika Izraelová tvrdo odrovnala Hlaváčovú, rozhodca poslednýkrát upozorňuje!

12:47
    Prušťanky však pokračujú v útočnom nasadení, s jednogólovým náskokom sa určite nespokoja.

12:30
    Teraz sú pochopiteľne na rade Nemšovanky, príde ich odpoveď?

12:14
    Do tretice všetko dobré! ZUZANA ŠPONIAROVÁ napokon loptičku z blízkosti dorazila za chrbát Hôrkovej! Bez asistencie.

12:09
    Znovu Zuzana Šponiarová ktorá nastrelila žrď!

11:32
    Na palubovke opäť vidíme Veroniku Dobrodejovú, ktorá je schopná pokračovať v hre. Z otočky pálila Zuzana Šponiarová, tesne nad.

11:00
    Hrehušová to teraz v útoku prehnala a píska sa útočný faul.

10:41
    Pekná strela Petrovskej z ľavého krídla, švihom trafila Hôrkovú do masky!

10:30
    Nahodenie smerom dopredu bolo príliš razantné, Prušťanky to skúšajú znovu.

10:05
    Strapkovej strela bola zblokovaná a loptička skončila mimo ihriska.

09:39
    Ďuríková už dvíhala ruky nad hlavu, no gól to nie je! Gáliková ideálne trafila loptičku v rýchlost, ale Letková predviedla naozaj perfektný zákrok!

09:17
    Veronika Dobrodejová bola v útoku nepríjemne poslaná k zemi, pri páde si poranila nohu a rozhodca hru prerušuje. Snáď to nie je nič vážne.

09:08
    Sádecká hľadala prihrávkou spoluhráčky pred bránkou, ale tie nezachytili rýchly pass.

09:02
    Znovu Izraelová, tentokrát nepresne.

08:45
    Ďalšia nepríjemná strela Izraelovej, Letková v sede dobre chytila!

08:05
    Vidíme naozaj rýchly floorball, smerom dopredu sú však o niečo aktívnejšie Nemšovanky. Potvrdzuje to aj táto strela od Malichovej, ktorá ale nebola úspešná.

07:50
    Nahodenie na bránu odkopla Reseková do bezpečia.

07:21
    Štefulová sa až veľmi ľahko dostala cez početnú obranu Pruského, k presnému zakončenia sa už ale nedostala.

06:19
    Izraelová sa otočila okolo obrankyne a nebezpečne vystrelila, loptička letí asi 10cm od ľavej žrde!

05:57
    Napokon Dobrodejová v útoku loptičku vybojovala a navyše ju obrankyne Nemšovej vyhodili za mantinel.

05:50
    Veronika Dobrodejová nezachytila nahodenú loptičku, útok sa teda nekoná, alebo predsa?

05:37
    Hra sa teraz upokojila, loptičku drží za bránou Dominika Hlaváčová.

05:08
    Strapková teraz nahadzovala, ale Pruské odvrátilo.

04:36
    Alžbeta Ďuríková sa vydala na útočný výlet, jej strela z ľavého krídla neslávi úspech, Letková ani nezasahovala.

04:12
    Petrovská bola pri mantineli faulovaná, z následného rozohratia gól nepadol, strela nebola dostatočne presná.

03:53
    Petrovská zakladala nový útok, ale pomedzi tri hráčky to jednoducho nešlo. Obrana Nemšovej teraz zapracovala dobre.

03:02
    V dobre šanci sa ocitla Tydlačková, ktorá si našla "medzi kruhmi" priestor na strelu, ale trafila len pripravenú Letkovú!

02:29
    Menšie nedorozumenia v obrane domácich hráčok, spoza brány ale málokedy padajú góly. Všetko vyriešila Letková, ktorá chytila loptičku do rúk.

01:57
    Bobotovej krížna strela z ľavej strany sa medzi tri žrde nezmestila. Nemšová si vytvára tlak, ale Pruské napáda.

01:30
    Zhruba od polovice ihriska vystrelila Dominika Hlaváčová, loptička letela pod brvno, ale Hôrková dobre zasiahla.

01:15
    Mikrosúboje o loptičku, víťazne z nich vychádzajú domáce hráčky.

00:42
    Zderková pálila z veľkej diaľky, ale pomerne dosť vysoko.

00:18
    Prvý faul, v útoku si počínala nedovolene Veronika Dobrodejová. Z hľadiska sa už ozývajú oba fankluby, hlasnejší je ale domáci.

00:02
    Úvodné buly pre hostky, tie sa ale do útoku nedostali.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Stretnutie povedie rozhodcovská dvojica Tomáš – Cíbik.

A teraz domáce florbalistky – v bráne Veronika Letková. V obrane Dominika Hlaváčová a Jarmila Mončeková, v útoku potom Veronika Dobrodejová, Dominika Florišová a Zuzana Šponiarová.

Začnime Nemšovou – do brány sa postaví Hôrková. V obrane Alžbeta Ďuríková a Štefulová. V útoku pôjde Melišová, Strapková a trojicu uzatvorí Gáliková.

Hlásateľka nám predstaví otváracie päťky.

Pred začiatkom stretnutia si ešte vypočujeme národnú hymnu.

Tak konečne vieme úplne úvodné zostavy:

ŠK 98 Pruské: Letková – Hlaváčová, M.Šponiarová ("C"), Mončeková, Trošková, Hrehušová, Do.Florišová, Da. Florišová, V.Dobrodejová, Z.Šponiarová, L.Dobrodejová, Petrovská, Blašková, Reseková, Bachorcová, L. Florišová.

NTS FK-ZŠ Nemšová: Hôrková – A.Ďuríková, Remová, Tydlačková, Melišová, Bobotová, Zderková, Maradíková, Strapková, Sádecká, Izraelová ("C"), Štefulová, Gáliková, V.Ďuríková, Tokárová, Malichová.

Rozhodcovia: Tomáš – Cíbik.

Hráčky už prichádzajú na palubovku spolu s rozhodcami.

Oficiálny zápis nám stále na časomiere chýba, zostavu Nemšovej zatiaľ nepoznáme.

Hala sa postupne plní divákmi, prítomné sú už aj fankluby, ktoré sú počas finálovej série neuveriteľné.

Úvodná zostava ŠK 98 Pruské je už známa: Letková – Hlaváčová, M.Šponiarová ("C"), Mončeková, Trošková, Hrehušová, Do.Florišová, Da. Florišová, V.Dobrodejová, Z.Šponiarová, L.Dobrodejová, Petrovská, Blašková, Reseková, Bachorcová, L. Florišová.

Zostavu Nemšovej zatiaľ nepoznáme, dopíšeme ju však včas.

Srdečne Vás všetkých pozdravujem z Mestskej športovej haly v Dubnici nad Váhom, dievčatá sa momentálne rozcvičujú na palubovke, do začiatku máme ešte dosť veľa času.

Ako to bude vyzerať dnes? Podarí sa Prušťankam uspieť na domácej palubovke a získať titul pred domácim publikom? Alebo sa séria ešte predĺži a vráti do Púchova, kde hrá domáce zápasy NTS Nemšová? Sledujte náš prenos, ktorý začína zhruba pol hodinu pred úvodným buly a dozviete sa odpovede na všetky otázky.

Spomeňme si na tri predošlé finálové duely, ktoré sa odohrali 6. a 7. apríla v sTC Púchov, potom sa séria presunula do Dubnice (12.4.):

V 1. zápase sa viac darilo hráčkam z Pruského. Už po 12. minúte viedli 2:0, svoje vedenie navýšili v druhej tretine na 4:0. Zbytočnými chybami si však situáciu sťažili, Nemšová sa vzchopila a dokonca viedla 6:5. 11 sekúnd pred koncom však prišlo vyrovnanie, v predĺžení sa gólovo presadila Ivana Hrehušová , ktorá zariadila prvý finálový bod pre ŠK98.

2. zápas bol už o niečo iný. Nemšovanky v ňom boli jednoducho celý zápas lepšie, vypracovali si sľubný náskok, ktorý sa síce Prušťanky snažili dobehnúť, no nakoniec sa im to nepodarilo a prehrali 6:4.

3.zápas bol poriadne dramatický. Na palubovke v Dubnici išli oba celky skutočne naplno, hra bola rýchla a dynamická. Vyzdvihnúť treba obe brankárky, Hôrkovú i domácu Letkovú, ktoré viackrát podržali svoje tímy. O niečo lepšie však boli Prušťanky, ktoré strelili dva góly zásluhou Klaudie Petrovskej (39. minúta) a Dominiky Florišovej (53. minúta). Letková si navyše udržala čisté konto.

Stav pred štvrtým finálovým duelom je priaznivejší pre ŠK98 Pruské, ktoré má prvý mečbal

Srdečne Vás vítam pri sledovaní štvrtého finálového duelu play-off ženskej florbalovej extraligy, o 15:00 sa v Mestskej športovej hale v Dubnici nad Váhom začne stretnutie medzi domácim ŠK 98 Pruské a NTS FK-ZŠ Nemšová.

ŠK 98 Pruské si razilo cestu do play-off najprv cez Kométu Smolník, ktorú vyriadil 3:0 na zápasy. V semifinále proti Nitre sa po dramatickej sérii (3:2) podarilo dievčatám z Pruského postúpiť až do finále.

NTS FK-ZŠ Nemšová vybavila v štvrťfinále FTVŠ UK Bratislava 3:0 na zápasy, v semifinále vyradila Tvrdošín po štyroch zápasoch (4:1).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Peter Marienka

Góly a asistencie: 13. Z.Šponiarová, 17. Reseková (Z.Šponiarová), 25. M.Šponiarová (Do.Florišová), 28. L.Dobrodejová (Blašková), 34. Petrovská (Z.Šponiarová), 45. Z.Šponiarová (Hlaváčová) – 37. Izraelová (Sádecká)

Rozhodca: Tomáš – Cíbik