Grasshoppers Žilina – Ružinov Bratislava 5:4 (po pr.) | ATU Košice – ŠK 1. FBC Trenčín 7:8 (kon.) | Sabinov – Florko Košice 7:9 (kon.)
Záhorská Bystrica – Hurikán Bratislava 5:8 (kon.)
ATU Košice
7:8 (2:4, 2:0, 3:4)
ŠK 1. FBC Trenčín
Sobota 23.03.2013, 17:00 • SOŠ Ostrovského • Play-off mužskej Extraligy

59:52
    Emócie na hracej ploche už nič nevyriešia. Trenčín dnes postúpi do semifinále!

59:52
    Na zemi leží hosťujúci kapitán Kovalčík, vylúčený je domáci Pročko. Košičania už zrejme neodvrátia prehru.

59:33
    ATU Košice dali gól!

Neuveriteľné! Košičania bojujú zo všetkých síl. 27 sekúnd pred koncom znižuje PATRIK PELEGRÍN na rozdiel jediného gólu. Bez asistencie.

59:04
    Vylúčenie na oboch stranách. Za Košice Chudina, zo hostí Straka. Obaja za nešportové správanie.

58:45
    Domáci brankár je na striedačke, Košičania bojujú o predĺženie sezóny v šestici.

57:35

Domáci sa ešte nevzdávajú a bojujú! Strelou sa prezentoval ADRIÁN SZABO a jeho pokus skončil až v sieti trenčianskeho gólmana. Asistencia Michal Kročko.

56:00
    Trenčín dal gól!

Hostia zrejme definitívne zlomili Košičanov. Gól s poradovým číslom 8 pridáva MARTIN KIAČIK. Asistencia Roman Zeliezka.

54:35
    vylúčenie na strane Košíc. Szabo na 2 min. za nedovolenú vzdialenosť.

53:09
    Vylúčenie na oboch stranách. za Košice si posedí Gál, za Trenčín Straka. Obaja na dve minúty za hrubosť.

46:39

Vrece s gólmi sa teraz poriadne roztrhlo. PETER VESELOVSKÝ znižuje na rozdiel dvoch gólov a hostia to ešte nemajú vyhraté. Bez asistencie.

46:06

Náskok hostí je už trojgólový. Pavol Heleš posunul loptičku BRANISLAVOVI KOVALČíKOVI a ten pridáva siedmy presný zásah pre Trenčín. Asistenciu si pripisuje Pavol Heleš.

45:33

Hostia zvyšujú svoje vedenie. Bulko posunul puk na JAKUBA ONDRÁŠIKA a ten tvrdou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistenciu si pripisuje Marek Bulko.

45:10
    Na zemi ostal ležať hosťujúci Kovalčík a jeho bolestivé grimasy veru nevyzerali vôbec dobre. Na striedačku odchádza držiac si tvár po tvrdom zásahu hokejkou.

41:50

V skrumáži pred bránou sa najlepšie zorientoval ILIAČIK, ktorý rozvlnil sieť za domácim brankárom. Asistenciu si pripisuje Peter Heleš.

40:30
    Domáci Szabo hneď v úvode vypracoval veľkú šancu pre spoluhráča Pelegrína, no jeho pokus sa pravdepodobne obtrel o hornú žrď brány hostí.

39:42
    Na košickú bránu vypálil Peter Heleš, no jeho strelecký pokus skončil tesne vedľa priestoru troch žrdí.

39:13
    Ma zemi ostal dlhšie ležať hosťujúci Iliačik a nevedel sa postaviť, no po azda minúte sa mu to podarilo a vyzerá to tak, že je v poriadku.

36:30

Tak toto Trenčín určite nečakal! Po úniku nahrával Gál pred bránou stojacemu voľnému TOMÁŠOVI SABOVI a ten poľahky vyrovnáva vo vlastnom oslabení. Asistenciu si pripisuje Ladislav Gál.

35:47
    Vylúčenie na domácej strane. Hostinský si posedí 2 minúty za nedovolené bránenie.

35:05
    Na pravej strane pri mantineli čakal na loptičku Adrian Szabo, no keď sa k nemu dostala, jeho strelecký pokus letel tesne vedľa priestoru troch žrdí.

33:30
    Vo vlastnom oslabení unikol po pravej strane Gál, vystrelil na brankára trenčianskeho celku , no prekonať ho nedokázal.

32:28
    Domáci Kerekeš oslabí Košice na 2 minúty za sekanie.

30:20
    V stopercentnej šanci sa pred bránou ocitol Košičan Gál, no po Pelegríovej prihrávke nedokázal presne zakončiť a rozvlniť tak sieť Trenčína.

29:53
    A opäť ďalšia nepríjemná zrážka. Tentokrát sa nevedel postaviť domáci Halás, no už vyzerá byť všetko v poriadku.

29:20
    Hostia sa sami medzi sebou zrazili a po nepríjemnom páde ostal na zemi ležať Lajčiak. Chvíľu sa v bolestiach zvieral na zemi, no následne sa dokázal postaviť a odísť na striedačku.

27:55
    Košičania sa usadili pred brankárom Klobučníkom a k zakončeniu sa dostal Gál, no jeho pokus preletel tesne vedľa brány.

21:37
    Do tváre dostal nešťastný úder hokejkou hosťujúci Bulko, ktorý po niekoľkých desiatkách sekúnd zo zeme vstáva.

20:37

Menonový oslávenec ADRIAN SZABO si gólmana vychutnal a strelou ponad jeho pravé rameno znižuje na 3:4 zo svojho pohľadu.

20:37
    Druhá tretina začala dohrávanou presilovkou hostí, ktorá ale trenčínu vôbec nevyšla. Práve naopak, Pelegrín bol v brejku faulovaný a uvidíme samostatný nájazd!

19:54

Po ľavici domáceho brankára presvišťala tesne pred prestávkou loptička za čiaru po strele JAKUBA ONDRÁŠIKA. Asistencia: Peter Klapita.

16:40
    Pred bránou na ľavej strane číhal Kovalčík, no v rozhodujúcej chvíli odkrytú časť košickej svätyne netrafil!

15:54
    V Košiciach prepukli emócie a za situáciu je potrestaný domáci Gál piatimi minútami za hrubosť.

13:38

Nádherné vyšachovanie obrany v podaní domácich hráčov. Loptičku dostal na pravú stranu pred odkrytú časť brány PETER SABO a bez problémov znižuje na 2:3.

10:18

Trenčiansky tlak slávi úspech. Z bezprostrednej blízkosti pred bránou sa dokázal presadiť PETER HELEŠ. Asistencia Iliačik.

08:44

Domáci sa presadzujú takmer okamžite! Strieľal Mazák a jeho pokus dorazil za čiaru PATRIK PELEGRÍN. Asistencia: Ladislav Mazák.

08:27
    Prvé vylúčenie stretnutia. Hosťujúci Peter Heleš na 2 minúty oslabí svoj tím.

07:35
    Domáci pokračujú v aktívnej snahe o vyrovnanie, no nedarí sa im to. Tentokrát z ľavej strany netrafil priestor brány Szabo.

07:00
    Domáci mohli znížiť, no v čistej šanci sa to Halásovi nepodarilo a míňa priestor brány.

05:18

Trenčania vzápätí pridávajú druhý zásah! Strelou takmer od polovice ihriska sa presadil MAREK BULKO. Peter Klampa.

04:41

Kapitán hostí BRANISLAV KOVALČÍK využil výhodu ponúknutého samostatného nájazdu a otvára skóre dnešného zápasu. Bez asistencie.

03:00
    Domácemu Kročkovi poskakovala loptička pred bránou a nie a nie ju skrotiť. Brankár hostí bol úplne dezorientovaný, no našťastie pre Trenčín nemusel zasahovať.

00:54
    Na pravej strane číhal pred bránou hostí Halás, no loptička mu v poslednej chvíli preskočila hokejku a tak do odkrytej siete nemohol zakončovať.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 9. Pelegrín (Mazák), 14. Sabo, 21. Szabo, 37. Sabó (Gál), 47. Veselovský, 58. Szabo (Kročko), 60. Pelegrín – 5. Kovalčík, 6. Bulko (Klampa), 11. Heleš Peter (Iliačik), 20. Ondrášik (Klampa), 42. Iliačik (Heleš), 46. Ondrášik (Bulko), 47. Kovalčík (Pavol), 56. Kiačik (Zezliezka)

ATU Košice: Dudovič, Živčák, Ševc, Šefčík, Pelegrin, Gál, Sabó, Kerekeš, Kelemeš, Hostinský, Mazák, Szabo, Kročko, Halás, Chudina, Čonka-Skyba, Veselovský
    ŠK 1. FBC Trenčín: Zeliezka, Heleš Peter, Kiačik, Ondráčik, Kovalčík, Heleš Pavol, Straka, Klamta, Lajčiak, Bulko, Mitucha, Vrablec, Lamacka, Bielik, Mateják, Podmanický, Klobučník, Ďurmík

Rozhodca: Sýkoriak, Šumík