Grasshoppers Žilina – Ružinov Bratislava 5:4 (po pr.) | ATU Košice – ŠK 1. FBC Trenčín 7:8 (kon.) | Sabinov – Florko Košice 7:9 (kon.)
Záhorská Bystrica – Hurikán Bratislava 5:8 (kon.)
ATU Košice
7:8 (2:4, 2:0, 3:4)
ŠK 1. FBC Trenčín
Sobota 23.03.2013, 17:00 • SOŠ Ostrovského • Play-off mužskej Extraligy

Dramatický a vyrovnaný zápas končí víťazstvom Trenčína, ktorý sa prebojoval do semifinále.

Z Košíc sa s vami lúči redakcia portálu Onlajny.eu, ktorý vám ako jediný priniesol priamy textový prenos. (19:26:06)

60:00

59:52
    Emócie na hracej ploche už nič nevyriešia. Trenčín dnes postúpi do semifinále!

59:52
    Na zemi leží hosťujúci kapitán Kovalčík, vylúčený je domáci Pročko. Košičania už zrejme neodvrátia prehru.

59:33
    ATU Košice dali gól!

Neuveriteľné! Košičania bojujú zo všetkých síl. 27 sekúnd pred koncom znižuje PATRIK PELEGRÍN na rozdiel jediného gólu. Bez asistencie.

59:04
    Vylúčenie na oboch stranách. Za Košice Chudina, zo hostí Straka. Obaja za nešportové správanie.

58:45
    Domáci brankár je na striedačke, Košičania bojujú o predĺženie sezóny v šestici.

58:30
    Na hracej ploche už hlavní aktéri nezvládajú emócie a rozhodcovia musia hasiť potýčky. Košičania minútu a pol pred koncom prehrávajú rozdielom dvoch gólov. Uvidíme či ich pokrik priaznivcov "BOJOVAŤ" ešte poženie za vyrovnaním.

58:05
    Hostia veľmi takticky v útoku držia loptičku a odmietajú Košičanov pustiť k akejkoľvek príležitosti.

57:35

Domáci sa ešte nevzdávajú a bojujú! Strelou sa prezentoval ADRIÁN SZABO a jeho pokus skončil až v sieti trenčianskeho gólmana. Asistencia Michal Kročko.

56:00
    Trenčín dal gól!

Hostia zrejme definitívne zlomili Košičanov. Gól s poradovým číslom 8 pridáva MARTIN KIAČIK. Asistencia Roman Zeliezka.

55:09
    Hostia v plnom počte.
    Košičania vo štvorici.

54:35
    vylúčenie na strane Košíc. Szabo na 2 min. za nedovolenú vzdialenosť.

54:20
    hra sa dosť kúskuje, ani jeden z tímov nevie dlhšie potiahnuť útok.

53:36
    Hostia si s pokojom na hokejkách posúvajú loptičku a domáci sa márne snažia o presnú strelu na bránu hostí.

53:09
    Vylúčenie na oboch stranách. za Košice si posedí Gál, za Trenčín Straka. Obaja na dve minúty za hrubosť.

52:30
    Ani jedno z mužstiev si nedokáže vytvoriť súvislejší tlak na bránu. Hostia ale pôsobia podstatne pokojnejšie, veď na to aj majú právo.

52:00
    Do konca tretej tretiny ostáva 8 minút a hra sa aktuálne prelieva zo strany na stranu.

51:20
    Na bránu hostí strieľal Gál, jeho pokus brankár vystihol.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 9. Pelegrín (Mazák), 14. Sabo, 21. Szabo, 37. Sabó (Gál), 47. Veselovský, 58. Szabo (Kročko), 60. Pelegrín – 5. Kovalčík, 6. Bulko (Klampa), 11. Heleš Peter (Iliačik), 20. Ondrášik (Klampa), 42. Iliačik (Heleš), 46. Ondrášik (Bulko), 47. Kovalčík (Pavol), 56. Kiačik (Zezliezka)

ATU Košice: Dudovič, Živčák, Ševc, Šefčík, Pelegrin, Gál, Sabó, Kerekeš, Kelemeš, Hostinský, Mazák, Szabo, Kročko, Halás, Chudina, Čonka-Skyba, Veselovský
    ŠK 1. FBC Trenčín: Zeliezka, Heleš Peter, Kiačik, Ondráčik, Kovalčík, Heleš Pavol, Straka, Klamta, Lajčiak, Bulko, Mitucha, Vrablec, Lamacka, Bielik, Mateják, Podmanický, Klobučník, Ďurmík

Rozhodca: Sýkoriak, Šumík