Nemšová – Tvrdošín 8:5 (kon.) | Pruské – Slávia Nitra 7:8 (kon.)
7:8 (2:3, 3:0, 2:5)
ŠK Slávia SPU DFA Nitra
Sobota 23.03.2013, 15:00 • MŠH Dubnica nad Váhom. • Play-off ženskej Extraligy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Príjemné sobotňajšie popoludnie prajem všetkým priaznivcom dobrého športu, vítam Vás pri sledovaní 1. kola semifinále Ženskej extraligy vo floorballe, v tomto prenose si priblížime zápas medzi domácim ŠK98 Pruské a dievčatami z ŠK Slávia SPU DFA Nitra.

Keďže ŠK98 Pruské postúpil do play-off z prvej priečky, vo štvrťfinále si zmeral sily s ôsmou Kométou Smolník. Hráčky Pruského však túto sériu vybavili za najkratší možný čas. Prvé dva domáce duely zvládli hravo (7:2 a 11:1), následne sa séria presunula na východ, do Košíc. Ani tam však floorballistky Kométy nepredviedli dostatočný výkon na to, aby porazili favorizované Pruské. To napokon vyhralo aj tretí zápas – 14:1.

Hráčky ŠK Slávia SPU DFA Nitra sa dostali do play-off z tretej pozície a vo štvrťfinále narazili na CVČ Unihoc Žirafa Žilina. Táto séria však nemala taký jednoznačný priebeh ako v prípade Pruského. Prvý domáci zápas prehrali Nitrančanky 5:8, druhý už však vyhrali 9:2. V Žiline sa najprv zrodil výsledok 6:3 pre Nitru. O deň na to dokázali hráčky Nitry využiť postupový mečbal a zvíťazili tesne 6:5.

Ako bude vyzerať semifinále ŠK 98 Pruské – ŠK Slávia SPU DFA Nitra? Favoritom sú jednoznačne domáce hráčky. Potvrdia floorballistky ŠK98 Pruské predzápasové prognózy, alebo hostky prekvapia? Sledujte náš priamy prenos a dozviete sa všetko podstatné. Začíname pár minút pred 15:00, duel sa odohrá v MŠH v Dubnici nad Váhom.

V tejto chvíli Vás už zdravím z Mestskej športovej haly v Dubnici nad Váhom, dievčatá práve ukončujú svoju rozcvičku a poberajú sa do šatní. O malý moment si uvedieme zostavy.

ŠK 98 Pruské: Letková – Hlaváčová, Šponiarová M. (C), Mončeková J., Trošková, Hrehušová, Florišová D., Dobrodejová V., Šponiarová Z., Dobrodejová L., Petrovská, Blašková, Reseková, Bachorcová, Florišová L.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra: Stredanská – Bajanová, Gašperanová, Kňažková, Pillajová, Trnková, Nagyová, Kopcová, Štefániková, Broošová, Schildová, Dugovičová, Filová.

Hráčky spolu s rozhodcovskou dvojicou prichádzajú na palubovku. Stretnutie o malý moment začne.

Vypočujeme si Slovenskú národnú hymnu.

Kapitánky si podali ruky, už nám nič nebráni začať.

Ešte samozrejme tradičný "rituál" domácich hráčok, ktorý vyvoláva úsmev na tvári.

Ešte predstavovanie úvodných pätiek.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:02
    Úvodné buly pre domáce hráčky, tie loptičku však po chvíli stratili.

00:17
    Prvý faul v zápase, previnili sa hráčky Pruského. Nič nebezpečné pre domáci tím.

00:56
    Znovu faul, teraz sa previnila Janka Trošková.

00:59
    Nacvičený signál, loptičku zastavila Mária Blašková, ktorá bola dobre postavená.

01:30
    Prvý strelecký pokus na bránu Nitry, z pomerne veľkej vzdialenosti to vyskúšala obrankyňa Dominika Hlaváčová. Gólmanka Stredanská nemala problém.

02:28
    Veľká chyba Resekovej, ktorá nedôrazne rozohrala. Loptičku zachytila Kňažková, ktorá prihrávala n os, odkiaľ pálila Dugovičová. Jej strelecký pokus bol blokovaný.

03:36
    Gašperanová to nemala zrovna na strelu, každopádne sa k nej odhodlala. Letková nemusela zasahovať, nakoľko loptička preletela len tesne mimo.

03:48
    Faul Nitry, rozohrávať budú domáce hráčky.

03:49
    Pruské dali gól!
    A tie to dokonale využili! Kapitánka Michaela Šponiarová naservírovala loptičku voľnej KLAUDII PETROVSKEJ, ktorá z voleja trafila presne! Asistencia: Michaela Šponiarová.

04:39
    Teraz vyskúšala vystreliť Kňažková, nebola však v ideálne pozícii. Letková zachránila situáciu.

05:35
    Hráčky Pruského dobíjajú bránu, teraz loptičku dlho držala Bachorcová, no prihrať alebo vystreliť sa jej nepodarilo.

06:00
    Petrovská hľadala svoje spoluhráčky prihrávkou z pravého krídla, Broošová si loptičku takmer tečovala do brány, situáciu musela hasiť Stredanská.

06:59
    Pri loptičke prevažne domáce hráčky, ktoré hľadajú ďalší recept na Stredanskú. Obrana hostiek dobre bráni.

07:32
    Hráčky Nitry rozohrávali po faule, Letková spolu s obrankyňami zmarili akúkoľvek šancu či dorážku.

07:47
    Faul Danky Florišovej z kategórie útočných. Domáce hráčky teda strácajú loptičku.

08:36
    Slávia Nitra dala gól!
    Domáca obrana akoby na chvíľu zaspala. Nechala totiž Petru Kňažkovú osamotenú, tá okamžite prihrala na voľnú DUGOVIČOVÚ, ktorá z otočky prekonala Letkovú. Asistencia: Petra Kňažková.

09:05
    Obrovská šanca Zuzany Šponiarovej! Tá prijala prihrávku od Veroniky Dobrodejovej, okamžite išla do samostatného úniku a po jej strele zvoní spojnica brány!

09:38
    Dobrá šanca, teraz pálila Michaela Šponiarová, jej projektil bol niekoľkokrát tečovaný, no v sieti neskončil.

10:38
    Aké je to jednoduché! Keď nevieš čo s loptičkou, tak vystreľ! Presne tohto hesla sa držala MONIKA TRNKOVÁ, ktorá nekompromisne prepálila Letkovú. Bez asistencie.

10:56
    Teraz sú na rade domáce hráčky, Klaudia Petrovská hľadala pred bránou stojacu Hrehušovú, ktorá bola faulovaná.

11:00
    Po rozohraní pálila Janka Trošková, no jej strela bola zblokovaná.

11:59
    Veľká šanca hostiek! Spoza brány prihrávala po výške Kňažková. Loptičku vo vzduchu trafila Broošová. Tým pádom mala Letková veľa práce!

12:19
    Takmer ďalšia chyba. Zuzana Šponiarová si nechala vziať loptičku, ihneď strieľala Kňažková, tesne mimo.

12:46
    Michaela Šponiarová si zabehla za bránu, následne si s loptičkou prešla na pravú stranu, odkiaľ chcela prekvapivou strelou nachytať Stredanskú na hruškách, no treba povedať, že zakončenie nebolo presné a gólmanka nemala robotu.

13:52
    IVANA HREHUŠOVÁ mala v posledných tridsiatich sekundách dve obrovské šance. Najprv zahodila samostatný nájazd, no následne si pre loptičku zbehla, sama s ňou prišla pred Stredanskú a nekompromisnou strelou vyrovnala. Bez assitencie.

14:08
    Tvrdý faul na Veroniku Dobrodejovú ,ktorá odišla z ihriska krívajúc. Rozhodca nepochopiteľne nevylučoval, zákrok bol z kategórie tých tvrdších.

14:16
    ROMANA JANEGOVÁ vzala situáciu na vlastné plecia a ľahkou strelou strhla opäť vedenie na svoju stranu.

14:56
    Hráčky Nitry i naďalej tlačia, Letkovú sa snažia prekonať skôr technickejšími strelami.

15:11
    Tak to bolo i teraz, Dugovičová zakončila padáčikom, Letková na dvakrát skrotila loptičku.

15:51
    Útočný faul Klaudie Petrovskej – držanie. Vylučovať sa nebude.

16:16
    Teraz faul v obrane, previnila sa Reseková.

16:30
    Hráčky Pruského teraz vyhadzujú takmer každú loptu, ich rozohrávka je dosť neistá.

17:30
    Dugovičová sa dostala do úniku, gólmanku si položila, no do opustenej brány nezakončila. Domáce hráčky zachránila žrď!

18:04
    Strela Dominiky Hlaváčovej nebola presná, loptička jej nesadla. Tá teraz letí mimo hracej plochy.

19:40
    Dievčatá z Pruského držia loptičku už dosť dlho, sú však ďaleko od Stredanskej, ktorá nemá prácu.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Po prvej tretine vyhrávajú hráčky hostí o jeden gól – 3:2. Skóre zápasu otvorila Petrovská v 4. minúte. Dugovičová vyrovnala v 9. minúte, o dve minúty na to strelila gól Trnková. Domáce dievčatá dorovnali zásluhou Hrehušovej, ktorá sa presadila v 14. minúte. Krátko na to strhla vedenie na svoju stranu Janegová.

Pripomeňme si úvodné zostavy:

ŠK Slávia SPU DFA Nitra: Stredanská – Bajanová, Gašperanová, Kňažková, Pillajová, Trnková, Nagyová, Korcová, Štefániková, Broošová, Schildová, Dugovičová, Filová.

Rozhodcovia: Rybanský – Jaroš.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:09
    Úvod druhej tretiny ideálny pre domáce hráčky! V 9. sekunde sa podarilo JANKE TROŠKOVEJ vyrovnať! Asistencia: Ivana Hrehušová.

20:32
    Reseková nahodila loptičku zo stredu ihriska, pred bránou sa snažila Trošková tečovať. Nepodarilo sa jej vsietiť druhý gól v krátkom časovom slede.

21:17
    Veronike Dobrovejovej a ani Zuzane Šponiarovej sa nepodarilo prestreliť blok obrankýň.

21:47
    Skvelé držanie loptičky v podaní kapitánky Michaely Šponiarovej, po jej zakončení sa sieť rozvlnila, ale iba tá bočná.

22:40
    Letková akrobaticky vykopla loptičku, prvé šance Nitry v druhom dejstve.

23:10
    Jedovatá strela Korcovej, Letková ale dobre zakročila !

24:01
    Trnková namiesto prihrávky volila strelu, loptička prešla pomedzi nohy Hlaváčovej, no Letkovej už nie. Dobrý zákrok!

24:40
    Dnes je v MŠH v Dubnici nad Váhom dosť zima, čo nepomáha mojim prstom ale takisto ani dievčatám na palubovke.

24:57
    Akoby futbalový komentátor povedal – hrá sa medzi šestnástkami. Až teraz prišla strela Lenky Dobrodejovej, ale gólmanka bola dobre postavená.

25:59
    Spolupráca Bachorcová – Lenka Dobrodejová sa nevydarila, prvá menovaná získala aspoň faul.

26:38
    Dobrá strela Ivany Hrehušovej, Stredanská zakročila, no i tak nevedela, kde má loptičku. Tá ale neskončila v sieti.

27:00
    Sekanie hráčok Nitry, dievčatá z Pruského budú rozohrávať z výhodnej pozície!

27:05
    A už mohli domáce vyhrávať. Hrehušová pálila len o centimetre mimo!

27:16
    Prvé vylúčenie v zápase – na trestnú lavicu odchádza Petra Kňažková – dve minúty za sekanie.

27:48
    Technická strela Petrovskej, loptička len tesne nad!

28:40
    Neuveriteľné čo zahodila Zuzana Šponiarová! Domáca hráčka bola osamotená pred Stredanskou, no neprekonala ju, naopak, loptičku najprv netrafila a následne poslala mimo!

29:07
    Treba však povedať, že domáce hráčky hrajú presilovku veľmi dobre.

29:16
    Nitra v plnom počte.

30:00
    Prvá polovica riadneho hracieho času je za nami.

30:28
    Dobrý zákrok Letkovej, ktorá sa intuitívne hodila do dráhy strely.

30:49
    Presilovú hru si zahrajú aj hráčky DFA Nitra. Na trestnej lavici sedí Lenka Dobrodejová – menší trest za nedovolenú vzdialenosť.

31:10
    Hráčky Nitry sú v presilovkom vzorci a tlačia, čo to dá.

31:29
    Dobrá strela bekhendom v podaní Kňažkovej, Letková znovu dobre vychytala!

31:50
    Hráčky Pruského sa dostali aj v oslabení do útoku, Veronika Dobrodejová to mierila len tesne nad.

32:33
    Tak teraz to už naozaj zaváňalo gólom, loptička sa odrazila na hokejku voľnej Kňažkovej, ktorá z prvej trafila iba do Letkovej!

32:55
    Hrehušová spoza brány našla pred bránou stojacu Troškovú, ktorá z voleja netrafila presne.

34:10
    Hráčky Pruského teraz veľmi dlho kontrolovali loptu, hralo sa bez prerušenia. Takýmto spôsobom hru na chvíľu upokojili a už teraz zakladajú ďalší útok.

34:46
    Blaškovú zastavila Stredanská dobrým zákrokom.

35:36
    Dobrá šanca! Kapitánka Zuzana Šponiarová sa obtočila okolo brány, Stredanská so šťastím chytila!

35:35
    Ale teraz sa to už domácim hráčkam podarilo. IVANA HREHUŠOVÁ vyskúšla vystreliť a oplatilo sa. Bez asistencie.

36:30
    Mončeková v poslednom momente vypichla Kňažkovej loptičku! Nebyť tohto momentu, Kňažková by pravdepodobne vyrovnala.

36:55
    Znovu Kňažková, ktorá chcela predĺžiť loptu, Letková ale dobre zasiahla.

37:30
    Dugovičová rozohrávala strelou, Letková vyrazila do rohu.

38:20
    Petrovská prenechala loptu Zuzane Šponiarovej, tá ale neprepálila hojný počet obrankýň.

39:08
    Filovej zakončenie bravúrne zneškodnila Letková!

39:31
    Nádherný gól! VERONIKA DOBRODEJOVÁ šikovne z veľkej diaľky vystrelila pod brvno a je z toho gól! Asistencia: Michaela Šponiarová.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Druhá tretina sa niesla prevažne v réžii domácich hráčok, ktoré pretavili túto snahu do troch gólov – najprv dorovnala v 9. sekunde tretiny Trošková, v 36. minúte strhla vedenie na svoju stranu Hrehušová. V poslednej minúte sa Veronika Dobrodejová trafila presne. Po druhej tretine vedie Pruské nad Nitrou 5:3.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:35
    V úvode tretej tretiny útočná snaha hráčok Nitry, ktoré sa snažia o rýchle vyrovnanie. Proti je však obrana Pruského na čele s Letkovou.

41:08
    Trošková sa nepríjemne zrazila s Kňažkovou, nie je to však nič vážne.

42:35
    Obrovská šanca domácich hráčok! Mária Blašková z rohu ihriska nádherne naservírovala loptičku na čepeľ Veronike Dobrodejovej, ktorá z prvej trafila iba pripravenú Stredanskú!

43:08
    Nitranky znižujú! Dnes aktívna PETRA KŇAŽKOVÁ prestrelila Letkovú. Asistencia: Natália Broošová.

43:55
    Teraz sa Veronika Dobrodejovej nepodarilo pretlačiť cez dvojicu obrankyň.

44:16
    Tvrdý zákrok Nagyovej na Blaškovú. Domáca hráčka je trochu otrasená, rozhodca ale vylučovať nebude. Zvláštne.

45:08
    Veronika Dobrodejová prijala loptu na pravom krídle, skúsila to bekhendom, no so strelou trochu váhala, a preto sa i Stredanská dokázala presunúť.

46:38
    Domáce hráčky kontrolujú loptičky a nedovoľujú súperkám ísť do šancí.

47:02
    Faul Nitry, rozohrávať budú domáce florbalistky, zhruba na stredovej čiare.

47:38
    Reseková poslala Dugovičovú k zemi, rozhodca síce faul zapískla, no hráčku nevylučoval.

48:13
    Trnková si potiahla loptu cez celé ihrisko, no nepodarilo sa jej presne prihrať.

48:33
    Oveľa vážnejšia situácia však na druhej strane, po strele Petrovskej opäť zvoní žrď!

49:05
    Opäť dobrá šanca, z osi ihriska pálila Veronika Dobrodejová, no netrafila presne.

49:18
    Veľmi sporný moment. ROMANA JANEGOVÁ najprv klepla po prstoch Letkovej, následne však už prijala prihrávku od Dugovičovej a strelila gól. Rozhodca ho však uznal. Asistencia: Dugovičová.

50:00
    Stav je teda vyrovnaný, do konca riadneho hracieho času ostáva posledná desaťminútovka.

51:20
    Dominika Hlaváčová urobila chybu v rozohrávke, no spoluhráčky jej pomohli.

51:33
    Tvrdý hit Veroniky Dobrodejovej na Janegovú, ktorá si teraz drží koleno a mierne krívajúc odchádza na striedačku. Vylučovať sa nebude.

52:01
    Rozohrávka sa domácim hráčkam nepodarila. Filová poslala loptičku na voľnú DUGOVIČOVÚ, ktorá nekompromisnou tvrdou delovkou trafila šibenicu! Asistencia: Filová.

52:37
    Prekvapujúca strela Klaudie Petrovskej sa nevydarila, gólmanka mala rozhľad.

53:09
    Opäť chyba v rozohrávke. Loptička sa dostala znovu na čepeľ DUGOVIČOVEJ, ktorá bekhendom trafila presne. Asistencia: Romana Janegová.

53:17
    Nitranky sa rozostrieľali. Teraz si Dugovičová vymenila rolu s ROMANOU JANEGOVOU. Asistencia: Dugovičová.

54:08
    Zuzana Šponiarová to skúsila z veľkej diaľky, trafila však iba spoluhráčku Blaškovú.

54:48
    Trnková vystrelila z medzikružia, tesne mimo.

55:34
    Faul na Petrovskú, teraz šanca pre domáce.

55:40
    ... lenže tie neprepálili obrankyne.

56:36
    Domácim hráčkam sa stále nedarí v útoku. Snaha tu určite je, no florbalistky Nitry začali viac brániť.

57:12
    Petrovská sa spoza brány natlačila do zakočenia, no Stredanská sa nenechala oklamať.

57:50
    Tak predsa len! IVANA HREHUŠOVÁ strieľa kontaktný gól z bezprostrednej vzdialenosti. Asistencia: Janka Trošková.

58:00
    Posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:46
    Veronika Dobrodejová si hľadala ideálnu pozíciu na strelu, no jej zakončenie nebolo presné.

58:58
    Trnková poslal bekhendom loptu na nabiehajúcu Dugovičovú, ktorá z prvej ovalila. Vyzeralo to na jasný gól, no Letková sa dobre hodila a chytila!

59:31
    Nádej umierá posledná. IVANA HREHUŠOVÁ strieľa ďalší gól a Pruské prehráva už len o gól! Bez asistencie.

59:35
    Nitra vyhadzuje cez celé ihrisko!

59:48
    Vo veľkej šanci Zuzana Šponiarová, ktorá to vzala na seba. Stredanskej výborný zákrok!

60:00

Je tu koniec zápasu, domáce hráčky napokon nedokázali dorovnať nepriaznivý stav. Hráčky Nitry zvíťazili v prvom zápase semifinále play-off tesne 8:7. Séria pokračuje zajtra, dovtedy dovidenia. (17:06:15)

Peter Marienka

Góly a asistencie: 4. Petrovská (M.Šponiarová), 14. Hrehušová, 21. Trošková (Hrehušová), 36. Hrehušová, 40. V.Dobrodejová (M.Šponiarová), 58. Hrehušová (Trošková), 60. Hrehušová – 9. Dugovičová (Kňažková), 11. Trnková, 15. Janegová, 44. Kňažková (Broošová), 50. Janegová (Dugovičová), 53. Dugovičová (Filová), 54. Dugovičová (Janegová), 54. Janegová (Dugovičová)

ŠK Slávia SPU DFA Nitra: Stredanská – Bajanová, Gašperanová, Kňažková, Pillajová, Trnková, Nagyová, Korcová, Štefániková, Broošová, Schildová, Dugovičová, Filová, Janegová (C).

Rozhodca: Rybanský – Jaroš