Groningen – Nijmegen 1:2 (kon.) | Alkmaar – Venlo 1:2 (kon.) | Heerenveen – Zwolle 2:1 (kon.)
Twente – Feyenoord 3:0 (kon.) | Breda – Waalwijk 2:1 (kon.)
FC Groningen
1:2 (1:0)
NEC Nijmegen
cz Nedeľa 04.11.2012, 12:30 • Euroborg, Groningen • Holandská Eredivisie

To je z dnešního prvního utkání Eredivisie vše, nizozemská nejvyšší soutěž však pokračuje dalšími zápasy a to už za pár minutek. (14:25:13)

Je konec, hráči Groningenu se drží za hlavy, naopak hosté slaví. Nejprve se jim totiž podařilo Pálssonem vyrovnat a rozhodující úder si schovali na devadesátou minutu, kdy se prosadil střídající Roorda. Body tak putují do Nijmegenu.

90+3
    Domácí jsou viditelně zaskočeni a kombinace je najednou na bodu mrazu.

90+2
    Hosté mají rohový kop a s rozehrávkou nikam nespěchají.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

90
    Nijmegen právě vstřelil branku!
    Tak to je pro domácí tým velký šok. Po Breuerově centru se na malé vápno dostal GEERD AREND ROORDA a z voleje překonal Da Silvu!

89
    Žlutá karta za řeči pro autora vyrovnávající branky, Victora Pálssona.

88
    Hosté jsou v ofsajdu.

87
    Teď trochu nepřesností, snad z přemíry snahy obou týmů.

85
    Blíží se nám konec utkání a oba týmy by chtěly plný počet bodů. Platjeho hlavička šla mimo Da Silvovu bránu.

83
    Babos si stáhl míč do rukavic a navíc hlavní sudí píská provinění domácích.

82
    Rohový kop pro domácí.

80
    Poslední střídání hostů. Odešel Rémy Amieux a zbytek utkání odehraje Geert Arend Roorda.

79
    Na druhé straně mohl skórovat de Leeuw, stál sám před Babosem, jenže hlavička mu vůbec nesedla!

78
    Po pravé straně unikl George (NIJ), centroval po zemi, Da Silva ale tuto variantu předpokládal a chytil.

78
    Hosté cítí šanci na všechny body, začínají obléhat domácí pokutové území, ale zatím je to bez střeleckého vyjádření.

76
    Domácí Schet si naběhl na střed a pokusil se z dálky překonat Babose. Jeho rána šla asi metr nad branku.