Švédsko – Francúzsko 1:2 (kon.) | Brazília – Japonsko 0:2 (kon.) | Veľká Británia – Kanada 0:2 (kon.)
Švédsko
1:2 (1:2)
Francúzsko
Piatok 03.08.2012, 13:00Olympijské hry - ženy

Stretnutie sa končí, treba povedať že aj zaslúžene víťazstvom Francúzok 2:1. Švédky sa však snažili do posledných sekúnd, no ich snaha bola márna a tak sa ich tohtoročná púť na olympiáde končí. Ďakujem sa pozornosť prajem pekný slnečný deň. (14:54:20)

90:00
    koniec zápasu.

Dopredu sa ženú Francúzky, ale iba zle centrujú.

90+2
    Švédkam sa nedarí ohroziť bránku ich súperiek.Nasleduje odkop od bránky Francúzska a blíži sa nám posledná minútka nadstaveného času.

90+
    Nastavovať sa budú 3 minúty. Očakávame ešte striedania na strane Francúzok.

90
    Rohový kop pre Švédsko, s ktorým si výborná Bohaddiová poradila bez najmenších problémov.

89
    Fischerovej strela ale ani zďaleka nemohla ohroziť Bouhaddiovú.

88
    Lopta smerujúca na Francúzsku bránu no s prehľadom vyboxovala brankárka Bouhaddiová.

87
    Hráčky majú pred sebou posledné minútky zápasu. Švédky ak chcú pomýšľať na úspech v tomto zápase mali by niečo začať robiť so svojou hrou.

85
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, no vo veľkej šanci sa ocitá Francúzka Thineyová, bránku však netriafa.

82
    Posledné striedanie na strane Švédska, ofenzívu by mala posilniť Edlundová a z ihriska odchádza Svenssonová.

80
    V obrovskej šanci striedajúca Abilyová, no netrafila loptu tak, ako by si priala a tak sa stihli už sformovať Švédky.

79
    Máme tu druhú žltú kartu v zápase, inkasuje je Svensoonová.

75
    Behom pár minút je tu aj druhé striedanie Francúzok prichádza čerstvá Le sommerová a ide dolu Thomisová.

74
    Obrovská šanca aj na druhej strane, bola v nej strelkyňa prvého gólu Švédska Fischerová, no triafa iba brankárku Bouhaddiovú.

72
    Necibová v obrovskej šanci mohlo zvýšiť náskok, ale hlavičkuje iba mimo bránu.

71
    Francúzsko opúšťa z ihriska kapitánky Soubeyrandová a nahrádza ju Abilyová.

70
    Oba tímy striedajú najprv Švédky. Odchádza Hamarstromová a na jej miesto prichádza Goranssonová.

67
    Stále sa tlačia dopredu, no výborné švédske hráčky im toho veľa nedovoľujú. Teraz zásluhou Berglundovej sa ubránili.

66
    Francúzske hráčky hrajú veľmi umne a nechcú požičať ich súperkám loptu. Vážnejšiu šancu sme už dlhšie nevideli.

62
    Švédky to skúšajú aj z veľkej vzdialenosti, tento krát zásluhou Thunebrovej. S jej strelou si poradila Bouhaddiová.

60
    Skóre sa pokúša zmeniť Thomisová, no nieje úspešná.

58
    A máme tu prvé striedanie odohráva so vo Švédskom tíme, odchádza Jakobssonová a na ihrisko prichádza Asllaniová.

56
    Schelinová sa už dostávala k strele, no v rozhodujúcej chvíli sa šmykla.

56
    Švédky začali hýriť väčšou aktivitou. no zlá prihrávka na Jakobssonovú a offsajd Schelinovej

54
    Na opačnej strane hlavičkuje Smbrantová, no netriafa bránu.

50
    Francúzky sú v druhom polčase o dosť aktívnejšie, čo im práve vynáša rohový kop.

48
    Francúzske hráčky sa tlačia dopredu, no k zakončeniu sa už nedostali.

46
    začal sa druhý polčas

Druhý polčas sa začne približne za 15 minút. Dúfajme že budeme svedkami aspoň tak zaujímavého futbalu, ako tomu bolo v prvom polčase.

Prvý polčas skončil.

45+
    Skúša to ešte kapaitánka Švédok Fischerová, no dobrá obrana Francúzska.

45
    V prvom polčase sa nastavujú 2 minúty.

44
    Soubeyrandové zahráva rohový kop.

43
    Máme tu posledné sekundy druhého polčasu a tie sa začínaj rohovým kopom Francúzok.

42
    Francúzka Thineyová sa ročuluje, že nebol na ňu odpískaný faul pre pokutovým územím Švédska.

39
    Francúzsko dáva gól!!!! Opäť je tu chyba Švédok a dávajú svojím súperkám možnosť otočiť stav stretnutia. Pred bránkou sa dobre zorientovala Renardová a tá je aj strelkyňou gólu.

38
    Faul na strane Francúzok. A tempo hry už nemá takú úroveň ako na začiatku stretnutia.

36
    Švédky opäť nedávajú loptu svojim súperkám a kombinujú, no mimo francúzskeho územia.

32
    Druhý offsajd Francúzok, už, už sa dostávala Deliová do šance.

31
    Chyba aj na druhej strane brankárky Bouhaddiovej, keď jej vypadla lopta, no túto chybu Švédky nevyužívajú.

29
    Francúzsko vyrovnáva! Taktiež zo štandardnej situácie. Už sa zdalo, že to má pod kontrolou Brankárka Lindahlová, no tá loptu vyráža rovno na hlavu Georgesovej.

28
    Thineyová vybojovala roh pre Francúzsko.

25
    Potom čo Švédky boli zakríknuté v prvej polovici prvého polčasu, teraz preberajú taktovku stretnutia a majú loptu viacej na kopačkách ako ich súperky.

24
    100% šanca na druhej strane! Pekný center na Švédku Dahlkvistová, no tá gól nedáva. Takéto šance Švédky možno ešte budú mrzieť.

22
    Francúzky síce vyrovnávajú, no gól padol z offsajdu a tak logicky nemôže platiť.

21
    Rozhodkyňa Seitzova vyťahuje prvú žltú kartu v tomto zápase, dostáva ju Francúzka Francova.

18
    Góóól, po rohovom kope tak povediac lopta trafila švédsku kapitánku Fischerovú do ramena a tá strieľa úvodný gól dnešného duelu!!

17
    Švédky po dlhom čase opäť pri pokutovom území Francuzska. Bude z toho Rohový kop.

15
    Už sa opäť hrá.

13
    Nepríjemná situácia teraz nastala. Zrazila sa Švédka Schelinová s brankárkou Francúzka Bouhaddiovou. Obe hráčky ošetrujú lekári priamo na ploche.

12
    Prvý rohový kop aj pre Švédske hráčky.

10
    Je tu prvá veľká šanca stretnutia! Dobrá prihrávka na Deliovú, no tá už z uhla netriafa bránku Švédska.

9
    Francúzky sú stále pri chuti a tlačia Švédske hráčky na ich polovici.

7
    Tieto rohové kopy sa im príliš nepodarili, z diaľky strieľala Francúzka Francová, no tá míňa bránku Lindahlovej.

6
    Hneď v zápätí Švédky odvrátili aj na ďaľší.

5
    Prvý rohový kop bude zahrávať Francúzsko.

2
    Francúzky v prvej minúte aktívnejšie, na začiatku tej druhej sa im však prihrávka nepodarilo a tak nasleduje iba odkop od Švédskej brány.

1
    Stretnutie sa práve začalo!

Zápas má výkop za pár sekúnd.

Vítam vás pri úvodnom štvrťfinálovom súboji olympijskeho turnaja v ženskej kategórii. Stretnú sa proti sebe Švédsko a Francúzsko. Švédsko na turnaji ešte neprehralo, pripísalo si dve remízy a jednu výhru. Francúzsko prehralo s favoritom z USA, no potom vyhralo dva zápasy. Čaká sa veľmi vyrovnaný zápas. Ide o súboj v ktorom ide o všetko a tak sa určite nebudeme nudiť.