Challenger Lyon (Antuka)
1:1
7:65
0:6
6:5
skreč 2
V Lyonu se odehrálo opravdu nezapomenutelné představení plné zvratů. Adam Pavlásek přežil mečbol a postupuje do čtvrtfinále.
Českému tenistovi utekl úvod zápasu, ztratil hned své první podání, ale v osmém gemu dokázal Španěla brejknout a dotáhnout set do tie-breaku. V něm Andújar za stavu 5:4 dvakrát podával, jenže Pavlásek se vzepjal, sebral mu oba servisy a sám proměnil jediný setbol.
Následovalo však úplné zatmění. Adam začal kazit, naopak španělský antukář zpřesnil hru a ve druhém setu ho zničil kanárem; zejména na příjmu neměl Pavlásek sebemenší nárok.
Podobně se vyvíjela i třetí sada. Andújar měl dva brejkboly na 5:1, pak si čistou hrou pohlídal zvýšení na 5:2 a i když Pavlásek dokázal neuvěřitelně prolomit soupeřovo podání, vytvořila si nasazená čtyřka mečbol za stavu 5:4. Pavlásek neztratil nervy, gem otočil, v následující hře zopakoval brejk a soupeř nakonec po dvou zdravotních time-outech dva míčky před vrcholem zápas vzdal.
Přes dvě a půl hodiny včetně přestávek trvala tato tenisová bitva, která tedy končí vítězně pro českého daviscupového reprezentanta. Ten se může těšit na dalšího soupeře, jímž bude ve čtvrtfinále překvapivě 315. hráč světa, Johan Tatlot z francouzského zámořského departementu Martiniku.